Netflix Türkiye’de Ofis Açacak

Türkiye’de yatırımlarını arttıran film ve dizi izleme platformu Netflix, İstanbul’da ofis açacağını duyurdu.

Netflix Türkiye’de Ofis Açacak

Son yıllarda Türkiye’deki yatırımlarını artıran ve orijinal Türk yapımları da üretmeye başlayan Netflix, Türkiye’de ofis açma kararı verdi. Şirketten yapılan açıklamaya göre 2021 yılının ikinci yarısında İstanbul’da ofis açacak ve yeni istihdam olanaklarını beraberinde getirecek..

“TÜRKİYE BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ”

Netflix'in Kurucusu ve eş CEO'su Reed Hastings, Türkiye'yi zengin kültürü ve köklü hikaye anlatma geleneği ile kendileri için çok değerli bir ülke olarak gördüklerini belirterek,

"Bu nedenle muhteşem bir şehir olan İstanbul'da ofis açacak olmak bizi gururlandırıyor. Türkiye'ye yönelik bağlılığımızı net bir şekilde ortaya koyan bu karar, dünyanın dört bir yanında keyifle izlenecek daha fazla Türk yapımı üretmemize katkı sağlayacak. Türkiye'deki 3 milyonu aşkın üyemize ve tüm paydaşlarımıza destekleri için teşekkür ederiz." ifadelerini kullandı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ise karardan memnuniyet duyduklarını belirtti:

"Özellikle son on beş yılda büyük gelişim yaşayan sinema ve dizi sektörümüz, ekonomik büyüklüğünün yanı sıra tanıtım ve kültür diplomasisinin önemli araçlarından birisi haline gelmiştir.Bu anlamda Netflix gibi global bir şirketin ülkemizde ofis açma kararını memnuniyetle karşılıyorum. Türkiye’de üretilen dizi ve filmlerin 190 ülkede izlenebilir olmasının sektörümüzü uluslararası alanda daha görünür kılacağını ve film turizminin geliştirilmesine katkı sağlayacağını düşünmekteyim."

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR