Netflix Mobil Sürümüne Ekran Kilidi Özelliği Getirildi

Popüler dizi ve film platformu Netflix öellikle platformu mobilden takip eden kullanıcıları için yeni bir özellik getirdi. Buna göre kullanıcıların içerikleri izlerken yanlışlıkla ekrana dokunmalarından dolayı oluşan kötü duruma engel olabilecek.

Netflix Mobil Sürümüne Ekran Kilidi Özelliği Getirildi

Netflix Mobil Sürümüne Ekran Kilidi Özelliği Getirildi

Uygulamanın mobil sürümüne getirilen yeni bir güncelleme ile izleme ekranında çıkan kilit butonu, basıldığında ekrana dokunarak içeriğe müdahale edilmesini engelliyor.

Bu sayede elinizin yanlışlıkla değmesinden dolayı seyir keyfinizin bozulmasının önüne geçilmeksi amaçlanmış. Bunun yanında çok sayıda kullanıcı, telefonlarını çocuklarına verip bir şeyler izlemelerini de sağlıyor. Bu gibi durumlarda ekranın kilitlenmiyor oluşu, izlemenin sürekli bölünmesine sebep olabiliyor.

Uygulama üzerinde çalışan kilit, sistem genelindeki el hareketlerini ise doğal olarak engelleyemiyor. Bu el hareketleri arasında Android 10’un kenardan sürükleyerek geri gitme ya da aşağıdan sürükleyerek ana ekrana dönme gibileri bulunuyor.

Özellik, şu an için Android telefonlar için çıkmış durumda. Yakın bir dönemde güncellemenin IOS sürümlere de gelmesi bekleniyor.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR