Birleşik Krallık'ın başkenti Londra’nın toplu taşıma ve ulaşım birimi (TfL) telefon üzerinden alternatif taksi hizmetinden bulunan Uber’in hizmet lisansını yenilemeyeceğine yönelik ifadeler kullanıldı.

Londra’nın toplu taşıma ve ulaşım ağından sorumlu Transport for London tarafından yapılan açıklamada, vatandaşlara telefon üzerinden alternatif taksi uygulamasını sunan Uber’in lisansının kurumsal alanda sorumluluk eksikliğinden ve kullanıcıların güvenliğine yönelik sıkıntıların olmasından dolayı yenilemenin olmayacağını bildirdi.

GOOGLE’IN VERİ MERKEZİ

Diğer yandan geçtiğimiz aylarda açıklama yapan Google, Londra’da kurulacak veri merkezinin Brüksel’den sonra Avrupa’daki ikinci büyük veri merkezi olacağı ifade etmişti.

3 ÜLKEDE DE YENİ VERİ MERKEZLERİ KURULACAK

Google’ın, Londra’nın yanında Finlandiya, Hollanda ve Almanya’da da bulut bilişimde kullanılmak üzere güncel veri merkezleri kurmaya hazırlandığı bildirilmişti.

Bununla birlikte, Google'in en büyük Rakibi Apple'da veri merkezi kurma çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Çin Dışişleri Bakanlığından yapılan beyannamede Apple'ın Pekin şehrinin çevresinde veri merkezi kuracağını belirtildi.

Apple'ın hem ülkede inşası süren hem de güncel yapılacak veri merkezinin güç kaynağı olarak sadece yenilenebilir enerji kullanacağına dikkati çekilen açıklamada, “Böylece Çin'nın yenilenebilir enerji hedeflerine katkıda bulunulacak." ifadeleri kullanıldığı belirtildi.