22 Temmuz 2019
  • Istanbul 23.89°
  • Ankara 17.78°
  • Izmir 24°
İmsak 03:53
Güneş 05:43
Öğle 13:16
İkindi 17:12
Akşam 20:38
Yatsı 22:20
BIST101.849
Dolar5,6644
Euro6,3523
Altın259,40

Microsoft, Windows 10 Klasör Arayüzünde Reklam Göstermeye Başladı

Microsoft yayınladığı son güncellemeyle birlikte Windows 10'un dosya yöneticisinde reklam göstermeye başladı. Peki arayüzdeki bu istenmeyen reklamları nasıl kapatabilirsiniz?

Microsoft, Windows 10 Klasör Arayüzünde Reklam Göstermeye Başladı

 

Hatırlayacağınız gibi Windows 10 piyasaya sürüldüğü ilk günlerde kullanıcılara sık sık ücretsiz yükseltme uyarılarında bulunan Microsoft, bu ısrarcı tutumu nediyle yoğun eleştirilere maruz kaldı. Daha sonra şirketin baş pazarlama yöneticisi Chris Capossela, katıldığı programda tanıtımı abarttıklarını ve gereğinden fazla güncelleme bildirimleri gönderdiklerini itiraf etmişti.

Bu kez yayınlanan son güncelleme ile Windows 10'un dosya gezgini üzerinde reklam yayınlamaya başlayan Microsoft, yine tepkiyle karşılandı. Popüler bulut depolama servisi OneDrive için ücretli abonelik paketleri öneren tanıtım içeriği, dosya yöneticisinin hemen üst bölümünde yer alıyor. Sosyal medyada paylaşılan mesajlara bakılırsa birçok kullanıcı durumdan oldukça rahatsız.
 
Devredışı Bırakmanın Yolu;

Peki bunun için ne yapabilirsiniz? OneDrive ve olası diğer reklamları engellemek istiyorsanız dosya yöneticisinden "Görünüm > Seçenekler > Dosya değiştirme ve Arama > Gelişmiş Seçenekler" bölümü gidin. Ardından "Görünüm" sekmesi altında yer alan "Senkronizasyon sağlayıcı bildirimlerini göster" kutucuğunun işaretini kaldırmanız yeterli. Ek gelir sağlamak ve servislerini daha fazla kişiye ulaştırmak isteyen Microsoft’un işletim sistemi üzerindeki reklam politikasını elden geçirmesi gerekiyor.
 
 
Kaynak: Donanımhaber.com

Yorum Yaz

Diğer Teknoloji Haberleri