20 Temmuz 2019
  • Istanbul 23.89°
  • Ankara 18°
  • Izmir 24°
İmsak 03:50
Güneş 05:41
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:39
Yatsı 22:23
BIST101.849
Dolar5,6592
Euro6,3832
Altın259,35

Korsan Film İzleyen de, İndiren de Yandı!

Avrupa Adalet Divanı internetten yasadışı yollardan film izlemenin önüne geçmek için The Pirate Bay'in yasakladı.

Korsan Film İzleyen de, İndiren de Yandı!

Avrupa Adalet Divanı (AAD), internetten yasal olmayan yollarla sinema,dizi izlemeyi engellemek için yeni bir adım attı.
Divanda atılan adım  kapsamda bireylerin korsan içerikleri ve film,dizileri elde etmelerini olanak verdiği için ve kolaylaştırdığını öne sürdüğü için The Pirate Bay'in yasaklanması için ilk adımı attı.

İnternetin en büyük yasal olmayan sitelerinden biri olan The Pirate Bay'ın sahipleri bu adımdan sonra ortadan kaybolsa da, korsan site hala internetin en büyük yasal olamayan sitelerinden biri olmaya devam ediyor.

Fakat onbinlerce  üyenin korsan film,dizi izlemesine izin veren korsan sitenin geleceği şimdilerde tehlikeye girmiş durumda. Çünkü Avrupa Adalet Divanı, Hollandalı ISP'lerin (İnternet Servis Sağlayıcısı) The Pirate Bay'e erişimi engellemelerine hükmetti.

Avrupa Adalet Divanı kararı "The Pirate Bay gibi telif hakkı ile korunan çalışmaları paylaşmayı mümkün hale getiren bir çevrim içi platformu yönetmek, bir telif hakkı ihlali oluşturabilir" ifadeleri ile savundu.

Bahsi geçen kararda diğer Avrupalı ISP'lerin de The Pirate Bay ve benzeri yasa dışı torrent web sitelerini engellemesinin önünü açabilir.

Yorum Yaz

Diğer Teknoloji Haberleri