Suriye’ de yaşanan iç savaş sonucunda bombalı araçlarla karakol ve kontrol noktalarına yapılması muhtemel terör eylemlerinin önlenmesi ve personelin can güvenliğini sağlanması adına Kilis Valiliği' nin koordinesinde, İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince çalışma başlatıldı.

ELEKTRONİK SİSTEME SAHİP İKAZ SİSTEMİ

Bu bağlamda, Kilis- İslahiye karayolundaki İl Jandarma Komutanlığına bağlı olan Kocabeyli Karakolu yol kontrol noktalarına, araçların güvenli bir şekilde ikaz edilmeleri amacı ile tamamen güneş enerjisi ile çalışan ve özellikle gece görünürlüğü artırılmış elektronik sisteme sahip ikaz sistemi kuruldu

Kilis'te 'elektronik ikaz sistemi' kurulacak

KAZALARIN DA ÖNÜNE GEÇİLECEK

Sistem, güvenlik olaylarının dışında yaşanması muhtemel olan birçok kazayı da önleyecek. Pozitif neticelerin gelmesi durumunda sistemin il geneline yaygınlaştırılması planlanıyor.


Öte yandan trafik sigortaları ile alakalı olarak Mehmet Şimşek'in  bir açıklaması olmuştu. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek trafik sigortası ile ilgili konuşmasında önemli konulara değindi. Şimşek trafik sigortası hakkında ‘Ben rekabet yoluyla bu sistemin çalışmasını daha uygun buluyorum. Yani bu tavan fiyat uygulamaları bana göre doğru değil, bizi bu duruma mecbur bıraktılar.’ açıklamalarda bulundu.