Son zamanlarda hızlı bir şekilde artış gösteren mobil uygulamalar insanların yaşamında büyük kolaylıklar sağlamaya devam ediyor. Çin’de kaybolan çocuklar için çok önemli bir uygulama devreye koyuldu. Bu uygulama sayesinde kaybolan çocuklar ailelerine kavuşabilecek.

274 KAYIP ÇOCUK BULUNDU

Geçtiğimiz günlerde Çin Kamu Güvenliği Bakanlığınca gerçekleştirilen açıklamada şu ifadelerde bulundu: Mayıs ayı içinde Çin’de kaybolan çocukların büyük bir bölümü bu uygulama sayesinde bulundu. Geliştirilmiş olan mobil uygulama ile 274 kayıp çocuğun bulunması sağlandı.

UYGULAMAYA OLAN DESTEK ARTTI

Çin Güvenlik Bakanlığı ülkede kaybolan 1317 çocuktan 274’ünün bu uygulama sayesinde bulunulduğu belirtildi. Uygulama Çin’de bulunan Polis ekipleri, Ulusal Radto ve ülke içinde yaygın olan Baidu ve QQ sosyal platformlarının ortak çalışması sonucu büyük bir hız kazandı.

Kaybolan çocuklarla bu uygulamaları kullanarak iletişime geçen kişiler bu sürecin daha iyi bir şekilde yayılmasını sağlıyor Bu uygulama ile çocukların fotoğraflarının en güncel hali internet sitelerinde yer alıyor.

Ayrıca kullanıcılar çocukların son durumu ile ilgili bilgileri de bu uygulma sayesinde yayınlayabiliyor.