Katmerciler’den 24 Milyon TL’lik Güvenlik Aracı İhracatı

Savunma sanayisinde zırhlı araçlar ile öne çıkan Katmerciler, 24 milyon TL’lik ihracat teslimatı aldığını KAP’a bildirdi.

Katmerciler’den 24 Milyon TL’lik Güvenlik Aracı İhracatı

Türk savunma sanayiinin önde gelen zırhlı araç üreticilerinden Katmerciler ihracat başarılarına bir yenisini daha ekledi.

TESLİMATLAR 2020 - 2021’DE YAPILACAK

Katmerciler tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu(KAP) üzerinden yapılan aktarımda müşteri ülke ve sistem hakkında detaylı bilgi henüz paylaşılmadı. Teslimatları 2020-2021 yılları içerisinde gerçekleştirilecek ihracatın tutarı 3 milyon 250 bin dolar olarak açıklandı.

GÜVENLİK ARAÇLARI SİPARİŞİ

Katmerciler tarafından KAP’a yapılan açıklamada,

“Şirketimiz yurtdışı kaynaklı 3.250.000 $ (ÜçMilyonİkiYüzElliBinDolar) tutarında Güvenlik Araçları siparişi almıştır. Teslimatlar 2020-2021 yılları içerisinde yapılacak.” ifadelerine yer verildi.

DAHA ÖNCE HIZIR ZIRHLI ARACI AFRİKA’YA İHRAÇ EDİLMİŞTİ

Katmerciler tarafından geliştirilen Hızır’ın 20.7 milyon dolarlık ilk ihracat anlaşması 2019 yılının temmuz ayında imzalanmıştı. Sınır güvenliği için tasarlanan özel versiyonuyla Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine de giren Hızır, sınırları korumada aktif göreve başlamasından çok kısa süre sonra ilk ihracatını da fiilen gerçekleştirmiş ve bir dost ülkenin savunmasında görev üstlenmiş oldu.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR