Örneğin çift sim karta sahip bir telefonunuz bulunuyor ve iki hattınız için de WhatsApp Messenger’ı kullanmak isteyebilirsiniz, Google Play üzerinde yer almakta olan SwitchMe uygulamasını indirebilirsiniz. 

Eğer WhatsApp’ı para ödemeden kullanmaya devam etmek istiyorsanız, öncelikle tüm verilerinizi yedekleyin, hesabınızı silin ve daha sonra güncel bir kullanıcıymış gibi WhatsApp'ı tekrardan telefonunuza yükleyin.

WhatsApp'ta biri eğer sizi engellediyse, ona ulaşmak ve mesaj atmak için bir yol var.

WhatsApp'ta kişileri engellemek veya birileri tarafından bloklanmak oldukça sık karşılaşılan bir vaka. Genellikle ilişkilerin sonlanması sonrası yaşanılan bu durumun aslında bir yöntemi var.

WhatsApp'ta kişi sizi blokladıysa, moralinizi bozmayın çünkü engelleyen bireye bu yöntemle mesaj atıp onu tekrardan rahatsız edebilirsiniz.

Şimdi paylaşacağımız sistem dışında aslında bir sistem daha mevcut fakat bu yöntem biraz uğraşmalı. Şöyle ki, ilk olarak WhatsApp hesabınızı silmeniz gerekiyor. Daha sonra tekrardan oluşturmanız gerekiyor ve bu durumda da içinde bulunduğunuz tüm gruplardan feragat etmeniz gerekecek. Fakat siz bunu sallayın ve şimdi anlatacağım sisteme yönelin.

PEKİ WHATSAPP'TA SİZİ ENGELLEYEN KİŞİYE NASIL MESAJ ATABİLİSİNİZ? 

Bu yöntem oldukça basit ancak bu noktada ihtiyacınız olan bir şey var. Whatsapp hesabı olan üçüncü bir kişi. Bu üçüncü kişi, kişi sizinle ve sizi engelleyen kişiyle arkadaş olursa çok daha iyi.

Bir sonraki adımda ise şahsınız, arkadaşınız ve sizi bloklayan kişiden oluşacak bir WhatsApp grubu. Sonrasında ise yapacağınız şey, şahsınızı ve şahsınızı engelleyen kişiyi ekleyen arkadaşınızdan, eğer özel bir konuşma yapacaksanız, gruptan çıkmasını rica etmek. Şimdi grupta yalnızca siz ve sizi engelleyen kişi kaldı. 

Artık sizi engelleyen kişiyi görebilir ve mesajınızı grup aracılığıyla yollayabilirsiniz. Bu durum, WhatsApp'ın bizlere sağladı bir nevi 'bug' olarak işimize yarıyor. Sonuçta hayat kurtarabilir.

Eğer mesajı görmeden, hemen gruptan ayrılırsa da yapılabilecek bir tek WhatsApp hesabını silerek mesaj atmayı denemek kalıyor.