Her doğru sandığınız şeye inanıyor ve uyguluyorsanız, sizin için yaptığımız haberi okuduktan sonra bu alışkanlığınızdan hızlıca vazgeçeceksiniz... 

iPhone'ların home tuşuna iki kez arka arkaya basanlara kötü haber! Boşuna basıyorsunuz...Soru: iPhone'ların Home butonuna iki kere basarak, arka plandaki uygulamaları kapatmak batarya ömrünü artırır, telefonu hızlandırır mı?

Maalesef boşuna uğraşıyorsunuz! Hiçbir yararı yok. Zaten telefonlar belirli sayıda uygulamanın çalışmasına izin veriyor.

Doğru mu yanlış mı?

iPhone'ların batarya ömürleri, sadece kapatılan uygulamalarla uzar.

Doğru mu yanlış mı?

Batarya ömrü ile ilgili olarak ortaya atılan birçok rivayet arasından bu tez de gerçeği yansıtmamaktadır. Şarj ile ilgili bir probleminiz olmadığı takdirde, acele bir biçimde uygulamaları kapatmanıza gerek yok...

Doğru mu yanlış mı?

Megapiksel ne kadar yüksek ise, kamera da o kadar iyidir.

Doğru mu yanlış mı?

Megapikselin yüksek olmasını takiben, daha güzel fotoğraflar çekilebileceği doğruyu yansıtmamaktadır. Var olan megapikselin değeri, yalnızca fotoğrafın boyutunu gösterir. Mercek kalitesi, sensör ebatı vb. dinamikler ile fotoğrafın kalitesi belirlenebilir. Megapiksel yalnızca bir etkendir ve en önemli etken değildir.Doğru mu yanlış mı?

Çok yukarıda düşen bozuk para bir insanı öldürebilir!

Doğru mu yanlış mı?

Bozuk parayı ne kadar yüksekten düşürmüş olursanız olun, ulaşabileceği son hız 50-80 km'dir. Ki bu öldürecek kadar hızlı değildir ama canınızı acıtabilir.