Şuana kadar tonlarca markanın  akıllı cihazlarının patlama haberi aldık  fakat, güneş ışığından eriyen akıllı cihaz olayı ile ilk defa karşılaşıyoruz. Üstelik bu bir Apple'in  iPhone.

CornwallLive'dan bir rapor ve David Gilmore tarafından Facebook'da paylaşılan fotoğraflar, iPhone'un erimesi ve bu durumun sebeb olduğu etkeni ortaya koydu. Ekran çok sıcaktı, konektörler eridi ve dahili parçaları temizleyip yenilerini takmak mümkün olamayan bir hale geldi.

akşam yemeğinden gelen bir genç kızın, koşarken cüzdanının üzerinde duran iPhone'un ekranı güneşe maruz kaldığı için tüm ekran bağlantıları eridi. Bir akıllı cihaz tamir uzmanı olan Gilmore'a göre, telefonun sahibi yaklaşık bir saat süresince iPhone’u doğrudan güneş ışığına maruz bıraktı.

AKILLI TELEFONLAR İÇİN ÇALIŞMA SICAKLIKLARI

Apple bu olay hakkında henüz bir açıklama gerçekleştirmed, Fakat, bunun hiçbir şekilde bir telefon hatası olmadığı ve sebebinin telefonun doğrudan güneş ışığına maruz kalmasına dalayıı olduğu bariz net şekilde görülebiliyor.

Apple, iPhone modelleri hakkında -20º ve 45º C (-4º ve 113º F) arasında olduğu bölgelere bulunmaması gerektiğini açıklayan çalışma sıcaklıklarıyla ilgili yönergeler sunmaktadır. Şirket, özellikle telefonları arabada bırakmamak veya "doğrudan güneş ışığı altında uzun süre kalmaması" gerektiğini kullanma kılavuzundada belirtmişti.