Apple'ın yeni çıkaracağı IPhone 8 cep telefonu hakkında gün geçtikçe yeni ve taze bilgiler geliyor. Bundan önce Apple'ın henüz piyasaya tanıtmadığı malları hakkında nokta atışı gibi tahminler yürüten başarılı firmalar telefon ile ilgili düşüncelerini paylaşıyorlar. Apple'ın patent başvurusu iPhone 8 ve başka modelleri hakkında bir takım bilgiler veriyor. ile ilgili yeni ipuçları veriyor. Kullanıcılarının merakla beklediği Iphone 8’de bulunması muhtemel özellikler hakkında yeni bilgiler var.

Apple'ın ilerleyen günlerde piyasaya tanıtıma çıkaracağı ürünü iPhone 8 hakkında bilgi sızıntıları artarak devam ediyor. En son gelen bilgilere göre, yeni gelen iPhonemodeli telefonun en sevilmeyen özelliklerinden birisi yok.

iOS geliştiricisi Guilherme Rambo'nun belirtmesine bakılırsa, iPhone 8, telefon sahibinin yüzünüzü tanıyarak bildirimleri kapayacak sensöre sahip özelliği bulunuyor. Yani telefon kullanıcıların en çok şikayet ettiği uygulamalardan biri olan bildirim uyarıları bu özellik ile ortadan kaldırılacak.

Apple'ın yeni modeli iPhone 8'deki Touch ID (parmak izi) sensörünün yeri, internete atılan yeni bir resim sayesinde belli oldu. Apple'ın büyük tedarikçilerinden biri olan Foxconn’da üretimiş ve paketlere yerleştirilmiş yeni modele parmak izi sensörü cihazın arka kısmında bulunuyor.