iPhone X modelinde parmak izi yerine yüz tanıma var. iPhone'ların yıllardır kullanmaya alıştığımız ön yüzdeki ana tuş tarih oldu, kablosuz şarj dönemi başladı! İşte Apple'ın dün akşam tanıttığı iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus ve diğer bomba oyuncakları ile bunların satış fiyatları;

Apple beklenen bombayı nihayet patlattı. iPhone X yani iPhone 10 resmen geldi! 2436x1125 piksel ekran çözünürlüğünü destekleyen iPhone X'in 5.8 inç'lik dev bir ekranı var. Apple'ın en farklı tasarımı olarak gösterilen iPhone X modeli yüz tanıma sistemi ile çalışıyor. 

iPhone X fiyati ne kadar : iPhone X'in 64 GB hafızaya sahip modelinin ABD'de piyasaya çıkış fiyatı 999 dolar (yaklaşık 3.400 TL), 256 GB kapasiteli model ise 1.149 dolar (yaklaşık 3.900 TL) olarak belirlendi. ABD'de bu model, 3 Kasım'da satışa sunuluyor.

iPhone X'de home tuşu yok : Aynı zamanda OLED teknolojisini kullanan ilk iPhone olma özelliğini de taşıyan iPhone X hem Dolby Vision hem de HDR desteğine sahip. iPhone X'lerde dikkat çeken bir diğer özellik ise ön yüzünde artık Home tuşunun olmaması... iPhone X'te artık ana ekrana dönmek için ekrana dokunmak yeterli. Touch ID’nin yerini ise Face ID alıyor.

iPhone X altı çekirdekli Apple A11 Bionic işlemcisinden gücünü alıyor. Oldukça güçlü bir işlemci olan Apple A11 Bionic, en ağır işlerin altından bile kolaylıkla kalkabilecek.