Eski IOS sürümlerinde “connect_power.caf” adlı ses dosyasıyla, telefonun doğru şarj edildiğine bir uyarı veren Apple bu ses dosyasını “engage_power.caf” adlı ses dosyasıyla değiştirdi.

17 Eylül’de piyasaya sürülmesi beklenen iPhone 8'in kablosuz şarj özelliğiyle raflardaki yerini alacağı iddia edildi.

iPhone 8'de kablosuz şarj özelliğinin olacağı dair çeşitli fısıltı ve dedikodular bir seneye yakındır etrafta dolaşıyor. Apple malzemelerine dair isabetli tahmin edilen tanınan analist Ming-Chi Kuo, kablosuz şarj özelliğinin geleceğini geçtiğimiz ocak ayında dedikodular arasında yer almıştı. Haziran ayında internete verilen ve büyük bir kablosuz şarj antenini gösteren şema da Kuo’nun yorumlarını doğrulamıştı.

İOS 11 ŞİMDİLİK BETA SÜRÜMÜ TANITILDI

Apple dün gerçekleştirdiği lansmanda iphone ve ipadler için kullanılan mobil işletim sistemi ios 11 tanıtıma sürdü. Şimdilik sadece beta sürümü kullanıcılarına sunan apple sonbahara doğru orijinal ful sürüm piyasaya sürmesi bekleniliyor. 

iOS 11'i NERDEN İNDİREBİLİRİM?

İOS 11 şuanda beta sürümüyle kullanıcısının karşısında. Apple'ın geliştirici programına kayıtlı kişiler, iOS 11'i indirebilecekler. Yıllık 99 dolar ücretle bu programa katılabilirsiniz.Para vermeden iOS 11'i denemek isterseniz, sonbaharda tam sürümün çıkmasını bekleyebilir, acele ediyorsanız da yayındaki beta sürümünü indirip telefonunuza kurabilirsiniz.