Avustralyalı paralı TV hizmeti Foxtel, kısa zaman önce internetten dizi ve film izlenebilen kendi hizmeti Foxtel Now'ı lansmanını yapmıştı.

Şirket, daha önce içlerinde Disney, Paramount, Columbia ve 20th Century Fox'un da yer aldığı yapım şirketleriyle dava açmış ve Pirate Bay, Torrentz, TorrentHound, IsoHunt ve SolarMovie gibi siteleri Avustralya'daki tüm internet servis sağlayıcıların engellemesini sağlamıştı.

DAHA ÖNCE 5 BÜYÜK SİTEYİ YASAKLATTI

Bu defa hedefte 130 adet site var. Dikkatleri bu siteler üzerinde toplayacak olan Foxtel, hem Avustralya'da hem de dünyada yasaklanmalarını veya sitelerin kapatılmalarını sağlayabilir. Bu durumda dizi, film, kitap, yazılım gibi içeriklerin korsanlarının bulunabildiği torrent dünyası büyük bir darbe vurması planlanıyor.

TÜM DÜNYAYI ETKİLEYEBİLİR

Foxtel, mayısta hazırlamış olduğu ihtardan sonra, dün davayı açtığını duyurdu.

Listedeki siteler arasında yer alan bazı siteler şöyle: YesMovies, Vumoo, CartoonHJD, Putlocker, Watch Series 1, Watch Series 2, Project Free TV 1, Project Free TV 2, Watch Episodes, Watch Episode Series, Watch TV Series, The Dare Telly, Putlocker9.is, Putlocker9.to, Torlock and 1337x.