17 Temmuz 2019
  • Istanbul 23°
  • Ankara 23°
  • Izmir 25°
İmsak 03:46
Güneş 05:39
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:41
Yatsı 22:26
BIST98.028
Dolar5,7091
Euro6,4196
Altın258,66

İnternet Sitelerinde Yeni Dönem!

E-ticarette güvenliğin artırılması için yeni bir dönem başlıyor.

İnternet Sitelerinde Yeni Dönem!

İnternetten alışverişin gelişmesiyle birlikte güvenlik önlemleri artırılıyor.Bireylerin internetten rahatça alışveriş yapabilmesi ve alışveriş güvenliğinin sağlanması için bir takım yeni önlemler alınıyor.

DAMGALI ORİJİNAL SİTELER GELİYOR

İnternetin gelişmesiyle ve hackerlerin buldukları güvenlik açıklarıyla başa çıkabilmek için önlemler ve tedbirler alınmaya devam ediyor. Bunlardan en yenisi ise damgalı orijinal internet siteleri olacak. İnternet dünyasında devrim gibi yeniliklere imza atacak olan bu uygulama güvenlik açıklarını bir nebze daha azaltıyor.

İNTERNET DÜNYASINDA DEVRİM GİBİ YENİLİKLER

İnternet Elektronik ticarette, ön görülen asgari güvenlik ve hizmet kalitesi standartlarına uyan elektronik işaret olarak tanımlanan güven damgası tebliği yayımlandı.Bu devrim gibi kararlarla internet kullanıcılarının güvenliği düşünülüyor ve doğabilecek tehlikelerin önüne geçilmesi planlanıyor.Alınan devrim gibi kararlar 6 haziran itibariyle resmi gazetede yayınlandı.

İNTERNET DÜNYASINDA DEVRİM NİTELİĞİNDEKİ KARARLAR BUGUN RESMİ GAZETEDE YAYINLADI

Resmi Gazete'de yer alan 6 haziranlı sayısında  tebliğle, e-ticarette güven damgası almak isteyen elektronik ticaret faaliyetinde bulunan gerçek ya da tüzel kişiler ile elektronik ticaret ortamını sağlayan gerçek ve tüzel kişilerin uymak zorunda oldukları asgari standartlar belirleniyor.

Yorum Yaz

Diğer Teknoloji Haberleri