Zaten uzun süredir zor zamanlar geçiren şirket işten kovmalar ve ekonomik sıkıntılar yaşıyordu. Yakın zaman içinde yapılan açıklamada şirket, hisselerin satışı için yapılan görüşmelerde son düzlüge geldi.

Amatör şarkıcıların sesini duyurması için büyük bir fırsat sunan SoundCloud, amatör şarkıcılara verdiği önemden ötürü rakipleri kadar geniş bir portföy oluşturamayınca zor zamanlar de gecikmedi. Geçtiğimiz haftalarda 180 kişinin işine son veren şirketin yaptığı bu hamle de yaşadığı sıkıntıların içinden çıkması için yeterli olmamıştı.

Kısa süre önce Spotify tarafından 1 milyar dolar teklif yapılan, Google tarafından da 500 milyon dolar ile pazarlığa başlayan SoundCloud, bunlar hariç iki yatırım şirketiyle görüşmelere başladı. Kısa zaman içinde satışı gerçekleşecek gibi görünen SoundCloud'un hangi yatırımcıya hangi fiyattan satılacağı konusunda da merak artıyor.

Öye yandan Google, gün geçtikçe kendisini güncellemeye devam ediyor. Bilişim devi, akıllı saat, akıllı gözlük gibi birçok giyilebilir teknolojinin altına imzasını attı. Şimdi ise bu konuda güncel bir kalkışma içerisinde ve Snapcaht'i satın almaya çalışıyor. Aslında Snapchat, yeni şirket vizyonu doğrultusunda Snap Inc. olarak isimlendirildi, Snapchat sadece uygulamanın adı olarak belirlenmişti. Ayrıca son olarak Snaptacles olarak bilinen gözlük, Snap Inc. isimiyle piyasaya sürüldü. Satışları oldukça düşük seviyede olduğu bildirildi.