E-ticaret kralı Amazon müşterilerine önce giyim ürünlerini evlerinde deneyip test ettikten, sonra aldıkları ürünün ücretini ödeyecekleri yeni bir sistem geliştirme üzerinde çalışılıyor.

Amazon’dan gerçekleştirilen yazılı duyuruda, müşteriler internet üstünden giyim, ayakkabı ve aksesuar bölümlerinden istedikleri en az üç ürünü seçebilecek.

Seçtikleri Ürünlerin kargoyla teslimatının sonunda müşteriler ürünleri test etmek için 7 gün süre tanınacak.

Müşteriler hoşlarına gitmeyen ürünleri geri gönderebilecek, sadece begendikleri giyisilerin parasını ödeyecek. Bu şekilde insanların giyim ürünlerini parası ödemeden önce denemeleri sağlanacak.

DÜNYACA ÜNLÜ MARKALAR DA VAR

bay, bayan, çocuk ve yaşlılar için 200 milyondan çok ürün bu yeni sistem dahilinde olacak. Dünyaca ünlü markaların ürünlerinden de seçim yapılabilecek.

Müşteriler siparişlerindeki ürünlerin 4  veya 4’ünü almaları halinde yüzde 10, 5 veya daha fazla ürünü beğenmeleri halinde ise yüzde 20 indirim sağlanacak. Şirketin wn kısa zamanda başlatacağı bu hizmetten Amazon Prime üyeleri ücretsiz yararlanacak.

Uzmanlar, Amazon’un geçen hafta ülkenin en büyük gıda perakendesi zincirlerinden olan Whole Foods’u 13,7 milyar dolara satın alma anlaşmasına işaret ederek, E-ticaret devinin şimdi de giyim sektöründeki payını artırmayı hedeflediğini ifade ediyor.