Sosyal fotoğraf paylaşım sitesi Instagram resmi hesabından Ramazanla ilgili hikâye paylaştı. Paylaşım kısa sürede büyük ilgi gördü ve milyonlarca kez görüntülendi.

İNSTAGRAM RAMAZAN’A ÖZEL KENDİ HESABINDAN RAMAZANLA İLGİLİ HİKAYE PAYLAŞTI

Dünyanın en ünlü sosyal medya sitelerinden biri olan İnstagram, Ramazan ayında Müslümanları boş geçmedi.Instagram resmi hesabı üzerinden Ramazan ile ilgili hikâye paylaştı. Ramazana özel hikâyede dünyanın farklı noktalarından paylaşılan fotoğraf ve videolara yer verildi.Paylaşımlar kısa sürede insanların büyük beğenisini kazandı.ve paylaşımlar milyonlarca kez görüntülendi.

Instagram’ın bu paylaşımında Endonezya’dan Birleşik Arap Emirlikleri’ne, Pakistan’dan ABD’ye kadar dünyanın birçok ülkesinden fotoğraf ve videolar yer alıyordu. Paylaşımlarda Ramazan’ın İngilizce karşılığı olan ‘‘Ramadan’’ etiketi kullanıldı.

Diğer yandan dünyanın en önemli sosyal paylaşım sitelerinden olan Twitter'da ramazana özel emolojiler hazırladı.

TWİTTER RAMAZANA ÖZEL EMOJİLER TASARLADI

Twitter’daki Müslüman kullanıcılar #Ramazan Hastag ile sohbetler gerçekleştiriyor.İftar da ve sahur’da ramazan ve oruç ile ilgili düşüncelerini belirttikleri bu Hastaglerle eğlenceli zaman dilimleri geçiriyorlar.
Twitter bu yıl Müslüman kullanıcılar bu ayı daha eğlenceli ve mutlu geçirmesi için çeşitli organizasyonlara imza atıyor. Ve kullanıcıları çeşitli değişik deneyimler sunmaya hazırlanıyor.