Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

Instagram’da Yeni Çıkan Küçük Destek Özelliği Nedir? Nasıl Kullanılır?

Sosyal medya platformu Instagram Coronavirüs salgını döneminde küçük işletme ve kobileri işlerini kolaylaştırmak amacıyla yeni bir özellik geliştirdi. Küçük Destek Özelliği adını taşıyan bu yeni güncelleme tam olarak nedir ve nasıl kullanılır? Detaylar haberimizde.

Instagram’da Yeni Çıkan Küçük Destek Özelliği Nedir? Nasıl Kullanılır?

Instagram’da Yeni Çıkan Küçük Destek Özelliği Nedir? Nasıl Kullanılır?

Instagram, küçük işletmelere destek olmak amacıyla sipariş, bağış ve hediye kartlarını kullanıcılara sundu. Bu özelliğe Instagram Küçük Destek ismi verildi. Bu nedenle de kısa sürede Instagram Küçük Destek nedir, Instagram uygulamasında Küçük Destek nasıl kullanılır? soruları merak edilir oldu.

Sosyal medya plaftormları Coronavirüsle mücadele için yeni ek servisleri kullanıcılarına sunuyor. Instagram Küçük Destek, Coronavirüsle mücadele kapsamında salgından etkilenen küçük işletmelerin bir nebze de olsa ayakta durması için destek sağlamayı amaçlıyor. Küçük Destek ile bağış yapılabiliyor ve ayrıca işletmelerin ürünleri, hizmetleri müşterilere ulaşabiliyor.

Instagram Küçük Destek Türkiye'de de kullanılmaya başlandı. Popüler platform yeni özelliği sayesinde küçük işletmelere biraz bile olsa destek olmayı amaçlıyor.

Instagram COO'su Justin Osofsky yaptığı açıklamada, "Küçük işletmeler yerel toplulukların belkemiği ve restoranlar mahallelerin ruhu. İnsanları bir araya getiriyor ve topluluk oluşturuyorlar. Onların açık kalmalarına ve müşterilerle iletişim halinde olmalarına yardımcı olmak için üzerimize düşeni yapmak istiyoruz" şeklinde konuştu.

Küçük Destek çıkartması hikayeler bölümünde kullanılıyor. Bu sayede kullanıcıların hikayeler bölümünde bulunan Küçük Destek çıkartması ile istedikleri bir işletmenin Instagram adresini etiketleyip, paylaşabiliyor.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR


A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/admin/web/web.haber365.com/public_html/public/themes/nova/index.php:5)

Filename: core/Common.php

Line Number: 443

Error

An Error Was Encountered

Unable to find theme layout: index