Sosyal medya ve fotoğraf paylaşım sitesi instagram son güncellemesinde oraya koyulan arşivleme özelliğini getirdi.

Dünyanın en büyük sosyal medya uygulamalarından olan Instagram her ay bir yenilikle kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Instagram'dan kullanıcılarını sevindirecek yeni bir özellik daha geldi.

İNSTAGRAM’DA ARŞİVLEME ÖZELLİĞİ VAR!

Sürekli kendini yenileyen sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram’a bu defa arşivleme seçeneği eklendi. Arşiv butonu sayesinde profilinizde paylaştığınız fotoğrafları arşiv klasörüne atarak sadece kendiniz görmeniz mümkün. Instagram, yeni 'arşiv' özelliği ile kullanıcıların sadece kendilerinin görebileceği paylaşım klasörü oluşturdu. Profil sayfanız açıkken uygulamanın hemen sağ üst kısmında yer alan arşiv butonuna dokunarak arşivlediğiniz tüm fotoğraflara ulaşabilimeniz mümkün.

Instagram'da herhangi bir fotoğrafınızı arşivlemek için ise yapmanız gereken, önce paylaşım yaptığınız fotoğrafın üst kısmında yer alan '...' butonuna dokunmanız.

Ardından arşivle seçeneğini seçin. Arşivlediğiniz anda fotoğrafınız arşiv klasörüne iletilecek ve paylaştığınız görüntüler arasından kaldırılacak. 

İNSTAGRAM ARŞİVLEME ÖZELLİĞİNİ NASIL KULLANABİLİRİZ?

İos ve Android işletim sistemli akıllı cihazlarından instagramı güncelleyebilirsiniz.Bunun için androidler için google play Apple cihazlar için Apple storeden güncelleyebilirsiniz