Anket eklemek Instagram'daki diğer çıkartmalara benzemekte. Hikayenizdeki görüntüye, anket çıkartmasını sürükleyip bırakınca sizlere otomatik olarak soru ve seçimleri özelleştirme seçeneği sunulmakta.

İNSANLARA SİZİN SEÇENEKLERİNİZ SUNUCLACAK

Hikayenizi görüntüleyen kişiler oylamaya katılmak için sizin sunmuş olduğunuz bir seçeneğe tıklayarak oylamada bulunabilecek..

Böylece hikayeyi paylaşan kişi, hikayesini kimlerin görüntülediğini, toplam oy sayısını, kimlerin oy verdiklerini ve kimlerin seçimini hangi tercihten yana kullandığını detaylı bir şekilde görüntüleyebilir.

BAŞKA BİR ÖZELLİK DAHA: HİZALAMA ARACI

Instagram, şimdilik iOS platformu için sunduğu yeni anket etiket özelliğinin yanı sıra; resimlerinizden, metin ve fırçalar üzerinde kullanılmak üzere renkler almanıza olanak tanıyan damlalık aracı, metin ve çizimlerinizi doğrulamanıza yardımcı olacak bir hizalama aracını da eklemekte.

Yeni hizalama özelliği sayesinde çıkartmaları, resimlerinizin tam merkezine yerleştirebileceksiniz.

Instagram kullanıcıları bu özelliği test etti ve test edenler bu özelliği bir hayli sevmiş durumda. Instagram bu özellik sayesinde kullanıcıların daha eğlenceli ve daha mutlu zaman geçireceklerini ifade ediyor. Instagram bu özelliğin çok begenileceğini ve kullanıcılarda gelen tepkilerin şu anda onu gösterdiğini belirtti.