Dünya genelinde 7-8 milyon Instagram kullanıcısının şifresi çalınmış durumda. Uzmanlar bu duruma önlem olarak kullanıcıların şifrelerini değiştirmesi gerektiğini belirtti.

Instagram bir güvenlik açığını bulan hackerlar henüz boyutu tespit edilemeyen sayıdaki kullanıcıların hesaplarını ve telefon numaralarını satışa çıkardığını duyurdu.

Öte yandan Instagram'da ekran fotoğrafı alan yandı. Bugün yayınlanan güncelleme ile birlikte Instagram Hikayeler yeni özelliğine kavuştu.

EKRAN GÖRÜNTÜSÜ ALDIĞINIZDA BİLDİRİLECEK

Artık Instagram'da hikayelerde dolaşırken, arkadaşlarınızın hikayelerine fotoğraf ve video ile cevap verebilmenize olanak sağlayan Instagram Hikayeler'e önemli yenilikler ekleyen sosyal medya devi, ayrıca bir başkası sizin hikayenizin ekran görüntüsünü aldığında, anında size bildirim göndereceği yeni güncellemeyle kullanıcılara sundu.

ANDROİD VE İOS KULLANICILARI BUGÜN İTİBARİYLE KULLANACAK

Android ve iOS kullanıcıları için, yeni güncelleme yayınlanarak bugün itibariyle kullanıma sunuldu.

İNSTAGRAM'DAN ÇİRKİN YORUMLARA BLOKE

Sosyal medya yapılan terör propagandası ve bu sorunun üstesinden gelmek için Instagram saldırgan yorumları otomatik olarak engellemek için yeni bir özellik başlattı.

Filtre hem yayınlarda hem de canlı videoda çalışıyor ve küfürlü veya rahatsız edici bulduğu yorumları engelleyecek. Bununla birlikte, yeni bir spam filtresi de tanıtıldı ve her ikisi de makine öğrenimi ile güçlendirilecek.