Instagram Hesaplarının Kapanmasına Neden Olan Profil Fotoğrafı

Sosyal medyada bir fotoğrafın Instagram’da kesinlikle profil fotoğrafı yapılamadığı ve yapıldığı an hesabın kapatıldığı iddia edildi. Peki, bunun sebebi ne?

Instagram Hesaplarının Kapanmasına Neden Olan Profil Fotoğrafı

Son günlerde sosyal medyada gezen bir fotoğrafın Instagram’da profil fotoğrafı yapıldığı zaman hesabın kapatıldığı öne sürüldü. Kapatılmanın sebebi olarak ise her zaman ‘intihar veya kendine zarar verme’ kararı belirleniyor. Olayı sosyal medyadan duyun kullanıcılar aynı fotoğrafı kendi hesaplarında denediklerinde de kapatılma kararı ile karşılaştılar.

Peki, neden bu fotoğrafa Instagram kesinlikle izin vermiyor. Bunun sebebi daha önce Mavi Balina ve Momo gibi insanları intihara sürekleyen challenge serilerine dayanıyor. Sonunda intihara giden kadar giden görev serisinin bir tanesi de bu fotoğrafı profil resmi yapmaktı.

HESAPLARI HEMEN KAPATILIYOR

Yine iddialara göre geçmişte bu fotoğrafa sahip kullanıcılar, hesaplarında kanlı yada pornografik içerikli paylaşımlar yapıyorlardı.  

İnternette bir kullanıcı tarafından fotoğrafla ilgili yazılanlar şöyle: “Arkadaşlar yüzlerce mesaj gelmiş bir açıklama yapayım, Instagram bu görseliprofil fotoğrafı yapanların intihara meyilli olduğunu düşünüp anında hesabını kapatıyormuş. Bazı haber sitelerinde çıkmış, denemeyin sakın."

İşte o fotoğraf: 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR