'Greenpeace'in yaptığı araştırma çalışmalarına göre, kişi vücuduna en çok zarar veren cihazlar Apple ürünleri, en az zararı olanlar ise Dell ve HP ürünleri olduğu yapılan açıklamada belirtildi.

Elektronik cihazların radyasyon yayması ve kişinin vücuduna verdiği zararlar her zaman tartışma konusu olmuştur. "Greenpeace" uluslararası çevre örgütü, doğa ve kişi sağlığı için zararlı olan elektronik cihazların listesini açıklamış. Listede yer bulan elektronik cihazlar zararlı radyasyon ışınlarının düşüklüğüne göre sıralanmış.

APPLE EN ZARARLISI

En zararlı manyetik alan ise Apple ürünlerinde gözlendiği ortaya çıktı. Listede birinci sırayı alana "Apple" firmasının üretimi olan "iPad" ve "MacBook" notebooklarında. Apple ürünlerinden sonra ise sırada Samsung ürünleri geliyor. Samsung ve LG cihazlarındaki manyetik ışınların Apple’ın cihazlarındakine göre daha az olduğu tespitlenmiş. 

EN GÜVENLİ DELL VE HP

Çevresel açıdan diğer ürünlerle kıyaslandığında, en güvenli ürünler ise "Dell" ve HP şirketinin akıllı cihazlar seçilmiş. "Greenpeace" çalışanlarının verilerine göre, Dell ve HP ürünleri, radyasyon işınları insan vücudu ve çevreye en az etkisi olan ürünlerdir.