İHA’ların İşaretlediği Hedefleri TRLG-230 Karadan Vurdu

ROKETSAN tarafından geliştirilen TRLG-230 yeni nesil topçu füzesinin test atışı görüntüleri yayınlandı. İHA’ların havadan işaretlediği hedefler bu füzeyle karadan vurulabiliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Roketsan’da düzenlenen törende birçok yeni yerli ürün tanıtıldı. Bunlardan bir tanesi de ROKETSAN’ın İHA ve SİHA araçları ile birlikte çalışan TRG-230 yeni nesil topçu füzesisiydi.

SİHA HAVADAN İŞARETLİYOR, TRG-230 KARADAN VURUYOR

Roketsan tarafından Nisan 2020'de başlatılan TRG-230 Füze Sistemine lazer arayıcı başlık entegrasyonu çalışması kapsamındaki test atışı görüntüleri de ilk kez yayınlandı. Bu görüntülerde, BAYKAR tarafından üretilen Bayraktar TB2 SİHA'nın lazer işaretlemesi yaptığı hedef, Lazer Güdümlü 230 mm Füze Sistemi (TRLG-230) tarafından başarılı şekilde vuruldu.

Lazer Güdümlü 230 mm Füze Sistemi (TRLG-230) İHA ve SİHA'ların işaretlediği hedefleri karadan vurabilecek. Bu yeni gelişme sahada askerlerimizin gücüne güç katacak.

TRLG-230 FÜZESİ ÖZELLİKLERİ

Menzil: 70 km

Harp Başlığı: Tahrip + Çelik Bilye

Güdüm:

Küresel Konumlama Sistemi

Küresel Uydu Konumlandırma Sistemi

Ataletsel Navigasyon Sistemi

Lazer Arayıcı

LAZER ARAYICI BAŞLIK EKLENDİ

Ülkemizin füze kabiliyetlerinde özellikle güvenlik güçlerimize sahada yeni kabiliyetler getirecek teknolojiler üzerinde çalışıldığını belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TRLG-230 füze sistemi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu:

“TRG-230 füze sistemine lazer arayıcı başlık entegre edildi. TRGL-230 ismini verdiğimiz bu füze sistemi İHA ve SİHA’ların işaretlediği sistemlerini karadan vurabilecek şekilde geliştirildi. Bayraktar TB2 SİHA’nın lazer işaretlemesini yaptığı hedef lazer güdümlü 230 mm füze sistemi tarafından vuruldu. Bu yeni gelişme bilhassa cephedeki askerlerimizin gücüne güç katacak.”

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR