iCloud Giriş

iCloud Drive giriş? Apple giriş? iCloud indir? Tüm bu soruların cevaplarını sizler için derledik.

iCloud, Apple tarafından sağlanan bulut depolama sistemidir. iCloud ile tüketiciler iPhone, iPad ve Mac cihazlarındaki fotoğraflar, belgeşer ve diğer medyaları bulut servisler üstünde saklayarak yedekleyebilir ve basitçe internetin olduğu her noktadan bu dosyalarına yeniden ulaşabilir.

iCloud aslında hibrit bir bulut depolama sistemidir. iCloud sayesinde Apple tüketicileri kullanmış oldukları yazılımlar ve diğer servislerle alakalı verileri de internet üzerinde saklayabilmektedir. Böylece kullanıcılar diledikleri diğer cihazlarda senkronizasyon işlemi yapabilmekte ve verilerine anlık olarak tüm bilgisayarlar üstünden erişim gerçekleştirebilmektedir.

iCloud sayesinde Apple’ın mobil cihazlarında çekilen fotoğraflar otomatik biçimde bulut sunucularda depolanabilmektedir. Böylece Apple ürün kullanıcıları cihazının veri kaybına uğraması halinde bile fotoğraflarına ulaşabilirler. Tüm bunların dışında iTunes üstünde gerçekleştirilen satın almalar ve iPhone’umu Bul gibi özellikler de gene iCloud servisi sayesinde kullanılmaktadır.

iCloud Giriş

iCloud hesabına Apple’ın iPhone, iPhone Touch, iPad cihazlarından giriş gerçekleştirebileceğiniz gibi ayrıca isterseniz web sürümü üstünden de girebilirsiniz. www.icloud.com internet sitesine Apple ID hesabınızla giriş sağlayarak birçok iCloud yedeklemesine ulaşabilir ve anlık olarak belgeleriniz üstünde oynamalar yapabilirsiniz.

iCloud Yedekleme

Apple’ın cihazlarının hepsinde yedekleme işlemleri iCloud yada bilgisayar desteği ile yapılabilmektedir. iCloud ile yedeklemeyi mobil cihazlardan açmak için Ayarlar > iCloud > Yedekleme menüsüne giriş yapın. Yedeklemeyi açtıktan sonra “Şimdi Yedekle” butonuna yıklayarak cihazınızın hemen yedekleme aşamasını başlatmasını sağlarsınız.

Son Dakika Teknoloji Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Teknoloji Haberleri