‘Hürjeti Uçurmak İnşallah Bize Nasip Olur’

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) AR-GE ve Prototip Operasyonları Başkanı, Yıldırım Bayezid Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fahrettin Öztürk, "Türkiye'nin ilk jet uçağını uçurmak inşallah bizlere nasip olur." açıklamasında bulundu.

‘Hürjeti Uçurmak İnşallah Bize Nasip Olur’

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) AR-GE ve Prototip Operasyonları Başkanı, Prof. Dr. Fahrettin Öztürk, Savunma Sanayi Dergilik'e yaptığı demeçte Havacılık Sanayimize dair önemli açıklamalarda bulundu. Öztürk’ün konuşmalarından öne çıkanlar şu şekilde:

"Motivasyon çok yüksek. Şu anda mesela Uçak Genel Müdür Yardımcılığıyla AR-GE ve Prototip Operasyonları Başkanlığı birlikte çalışıyor.

Benim personelim ben buraya bir hayal için geldim, diyor. Yani herkes bu ilk jet uçağını uçurmanın hayaliyle çalışıyor, o bilinçle çalışıyor. Uçak grubu da aynı şekilde.

Biliyorsunuz Hürjet Türkiye’nin ilk jet uçağı olacak. Türkiye'nin ilk jet uçağını uçurmak inşallah bizlere nasip olur. Bu anlamda da çok ciddi çalışma içerisindeyiz.

Motivasyonumuz yüksek. Eksiklerimizi düzeltmeye çalışıyoruz. Çünkü bu bir gelişme süreci. Uçak yapmak zor bir iş. Bunun için çok çalışmak gerekiyor. Çalışmadan, terlemeden,  mücadele etmeden, öğrenmeden bu iş olmaz.

Bu diğer sektörlere benzemez. Yani ben şu teknolojiyi satın alayım, getireyim bir fabrika kurayım Türkiye’de, bunu da satayım. Havacılık böyle bir sektör değil. Savunma sanayi böyle bir sektör değil.

Savunma sanayinde oyun kurucu siz olmanız gerekiyor. Yani başkalarının kurduğu oyunu Türkiye’de oynayamazsınız."

Son Dakika Teknoloji Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz