ABD'li mühendis Robert Dingannes'in projesi ile hazırlanmış olan "PAL-V" adlı araç, otobanda gitmekle beraber, gerekirse göğe de yükselebiliyor. Aracın ismi ise otohelikopter. Mühendisin cümlelerine göre, böyle bir otomobili oluşturabilmek için birkaç sene gergin çalışmak lazım dedi. Araç şuanda sadece 1 kişilik tasarlanmış durumda

OTOHELİKOPTER GELİYOR

Havaya kalkacağı takdirde otomobil, helikoptere dönüşüyor. Helikopter şeklindeki hızı ise saatte 160 kilometreye çıkıyor. Ayrıca gün içinde 1300 kilometreye kadar mesafe kat eden otomobil 100 kilometreye 7,6 litre yakıt tüketiyor. 2018 senesinden itibaren otohelikopter, toplu üretime çıkacak.  Otohelikopterin fiyatı ise şuanlık yaklaşık 500 bin dolar. Araç bu fiyata otomobil sektöründe satışa sunulması planlanıyor.

Öte yandan Audi'nin elektrikli otomobil imzası E-tron'un geleceği kapılarını açmaya hazırlanan Şanghay Otomobil Fuarı'nda önemli bir döneme adım atmaya hazırlanıyor.

Markanın ilk detaylarını kısa bir teaser videosuyla geçtiğimiz hafta içerisinde verdiği elektrikli SUV konsepti tanıtımına günler bu kez detaylı proje çizimleriyle karşımıza çıktı.

E-Tron Sportback adıyla tanıtılacağı açıklanan modelle ilgili ilk detaylar tıpkı Q8 konseptinde olduğu gibi tasarım Audi'nin tasarım şefi March Lichte'den geldi. İlk adımda örtülüğü olarak gördüğümüz modelin paylaşılan tasarım çizimleriyse şimdiden heyecan verici...