HAVELSAN Telekom Bulut Platformu Dünya Devleri Arasında!

Yazılım mühendisliği konusunda önemli başarılara imza atan HAVELSAN, Telekom Bulut Platformu ile Amazon AWS ve OpenStack gibi dünya devleri ile birlikte listelendi.

HAVELSAN Telekom Bulut Platformu Dünya Devleri Arasında!

HAVELSAN’ın yazılım alanında geliştirdiği Telekom Bulut Platformu, dünya devlerinin yer aldığı Open Source NFV MANO (Management and Orchestration) ekosistemi içine dahil edildi. Bu ekosistemin içine OSM uyumlu Sanallaştırılmış Altyapı Yöneticileri dahil ediliyor.

Listede HAVELSAN ile birlikte Amazon, Red Hat, VMware, Whitestack ve Wind River gibi dünya devleri yer alıyor.

TELEKOM BULUT PLATFORMU NEDİR? NE İŞE YARAR?

HAVELSAN Telekom Bulut Platformu, "OpenStack" ve "Kubernetes" altyapısını tek bir noktada birleştiren, hem buluta özgü ağ fonksiyonu (CNF) hem de sanal ağ fonksiyonunu (VNF) destekleyen bir sanallaştırma platformu olarak nitelendiriliyor.

Platform, "5G", "Mobil Kenar Bilişim (MEC)", "Radyo Erişim Şebekesi (RAN)", "Araç-Her Şey Haberleşmesi (V2X)", "Yapay Zeka", "Endüstriyel Nesnelerin İnterneti (IoT)", "Otomasyon ve Robotik" gibi teknolojilerin hayata geçebilmesi büyük önem taşıyor.

HAVELSAN Telekom Bulut Platformu, Haziran ayında, Avrupa Telekomünikasyon Standartları Enstitüsünün (ETSI) Ağ Fonksiyonlarını Sanallaştırma ve Mobil Kenar Bilişim Birlikte Çalışabilirlik testlerinden başarıyla geçmişti.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR