Havaalanı Yakınında Jetpack İle Uçan Adam Panik Yarattı

ABD’de, Los Angeles Uluslararası Havaalanı’ndan kalkış yapan pilotlar jetpack ile uççan birini rapor etti. FBI bu kişinin kim olduğunu araştırıyor.

Havaalanı Yakınında Jetpack İle Uçan Adam Panik Yarattı

Bir zamanlar sadece filmlerde ve oyunlarda var olan jetpack’lar teknolojinin gelişmesi ile zaman zaman gerçek hayatta da karşımıza çıkabiliyor. Tıpkı drone’lar gibi hava trafiğini tehdit edebilen bu araçları uçurmak için Havacılık ile ilgili makamlardan izin alınması gerekiyor.

HAVAALANI YAKINDA JETPACK İLE UÇTU

30 Ağustos Pazar günü, bir kişinin jetpack ile Los Angeles Uluslararası Havaalanı etrafında uçtuğu rapor edildi. İki farklı pilotun uçuş sırasında tespit ettiği uçan kişi, Federal Soruşturma Bürosu'nu (FBI) harekete geçirdi.

Federal Havacılık İdaresi'nden (FAA) yapılan açıklamada, iki farklı pilotun jetpack ile uçan kişiyi gördüğü onaylandı. Ardından pilot ile kule arasındaki konuşma basınla paylaşıldı:

Pilot: "American 1997'den kuleye! Az önce jetpack ile uçan bir adamı geçtik."

Kule: American 1997 anlaşıldı! Sağ tarafınızda mı yoksa sol tarafınızda mı?

Pilot: Bizden 300 yard (274 metre) kadar solda.

FBA JETPACK KULLANAN KİŞİNİN PEŞİNE DÜŞTÜ

Başka bir uçaktaki pilot da benzer durumu rapor edince, havaalanı kulesi tüm uçaklara jetpack ile uçan birisinin olduğunu rapor ederek dikkatli olmaları gerektiğini bildirdi.

FBI, şu anda Los Angeles Uluslararası Havaalanı etrafında jetpack ile uçak kişiyi bulmak için çalışmalar yürütüyor.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR