Grand Theft Auto 6'nın (GTA 6) ne zaman piyasaya çıkacağı uzun süredir tartışılıyordu. En son GTA 6'nın 2019'da çıkacağı yorumları yapılıyordu. Rockstar Games, mesele ile alakalı Twitter'dan açıklama gerçekleştirdi.

 

Analist Michael Pachter daha önce GTA 6’nın 2021’de çıkacağı ancak 2022'nin daha doğru bir tahmin olacağını açıklamıştı. Patcher, "Bildiğiniz gibi Red Dead Redemption 2, 8 sene sonra ilk kez karşımıza çıkacak. Bu nedenle GTA 6’nın 2021’den önce çıkmayacağını söyleyebilirim. Rockstar’ın oyunun çıkışından minimum bir yıl önce açıklamasını yaptığını varsayarsak, 2021 gibi açıklanan GTA 6’nın 2022’de çıkması dşünülebilir." dedi.,

Bunun sonrasında GTA 5'in online sürümünde bazı oyunculara Grand Theft Auto VI çıkış tarihinin 2019 olduğuna yönelik mesajlar yollandı. Oyuncular mesajların Rockstar Games'ten geldiğini zannetti.

Twitter'da KlosisYT isimli kullanıcı GTA 6'nın 2019'da çıkıp çıkmayacağını Rockstar Games'e sordu. Rockstar Games, "Bu, Rockstar Games'den resmi bir mesaj veya açıklama değil, mod kullanımıyla gerçekleştirilen bir aldatmacadır" dedi.

Son Dakika Teknoloji Haberleri için aşağı kaydırın.