Son oyunu Grand Theft Auto V, veya meşhur isimi GTA 5, 2016 Aralık ayında toplamda orijinal 70 milyondan fazla satmış durumdaydı.

2013'ün eylül ayında lansmanı yapılan oyun, birçok oyun serisini geride bırakmıştı. Şimdi gözler yapımcı ve geliştirici Rockstar Games'in üstünde, zira bir iddiaya göre, oyunun güncel sürümü hazırlanıyor.

KARAKTER CANLANDIRMA

Tim Neff isimli bir kullanıcının karakter canlandırma için yaptığı çalışmayı CV'sine eklemesi, GTA 6'nın üretim aşamasında olduğu söylentilerini kuvvetlendirmiş durumda.

YALANLADI ANCAK..

GTA VI isimiyle anılacak oyun hakkındaki iddiayı Neff, Twitter'dan yalanladı, fakat bunun kontratının bir parçası olma ihtimali var.

ÇIKIŞ TARİHİ BELLİ DEĞİL

Henüz güncel oyunun çıkış tarihi ile ilgili net bir bigi yok. Fakat Red Dead Redemption 2'nin 2018'de çıkacağı düşünücek olursa, muhtemelen 2019'a kadar oyunu beklemek gerekecek malasef..

"FİKİRLERİMİZ VAR"

GTA 6 hakkında ilk resmi bilgi Rockstar Games'in Başkanı Leslie Benzies'ten gelmiş durumda. Oyunun ilk geliştirme aşaması hakkında "GTA 6'nın nasıl olacağını bilemiyoruz ama çok sağlam fikirlerimiz var" diyerek ipucu vermişti.