Google'ın merakla beklenen amiral gemisi akıllı cihazı Pixel 2'ler, gelen bigilere göre , beklentileri karşılayavak cinsten.

Google'ın geçen yıl Pixel ve Pixel XL serilerinin devamı olacak amiral gemilerini hala görmüş degiliz. Pixel 2 akıllı cihazları haziran ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor ve internete yeni sızdırılan donanım özelliklerine bakacak olursak, beklediğimize değecek.

Gelen verilere göre, akıllı cihazın 2.4GHz Snapdragon 835 CPU'su, 4GB RAM'ı, 128GB dahili depolama alanı ve 4K destekli 12-megapiksel bir arka kamerası bulunduğu öne sürüldü. Ön kamerası ise 7 megapiksel.

Bu özellikler Pixel 2 akıllı telefonlara duyduğumuz ilgiden önceki gibi aşağı yukarı aynı, ve eğer bunlar doğruysa, Apple ve Samsung'un 2017'deki amiral gemileriyle başa baş olacaklar. Bu arada unutmayın, iki, belki de üç tane Pixel 2 telefonun ortaya çıkmasını bekliyoruz.Hatta Pixel 3 çıkması bile an meselesidir.

Sızan özelliklerin en göze çarpanıysa 2,560 x 1,312 çözünürlük ve 5.6 inç ekran. Bu da demek oluyor ki bu daha büyük olan bir modelin özellikleri. Ayrıca Google'ın, Samsung Galaxy S8 ve LG G6 gibi 18:9 ekran oranına geçtiğini görüyoruz.