Amerika Birleşik Devletler’nin California şehirinde doktora yapmaya çalışan Muratcan, engelliler için güncel projeler geliştirdiğinin altını çizdi. Muratcan, “Engelliler için güncel bir yazılım geliştiriyoruz. Bu yazılım sayesinde fiziksel engeli ne olursa olsun, herkes bilgisayar ve cep telefonu kullanabilecek. Ekim ayında bunu piyasaya çıkarmasını saglayacağız. Google’la da bu konuda iletişimde kalmak için anlaştık” diye konuştu.

Doğum esnasında geçirdiği beyin felci sebebiyle tekerlekli sandalyeye bağımlı olarak yaşamını sürdüren engelli genç, “Ben de çok hayal kırıklıkları yaşadım. Kendimi yorgun hissettiğim dönemlerde bile devam ettim. Bir yerden umut bittiği zaman başka yerden denedim. Bugüne şükrettim ama yarın daha güzel olacak. Hep daha ilerisi için uğraştım. Sadece kendim için değil başkaları için de bir şeyler yapabilmeyi umdum” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Google’ın veri merkezine ne kadar yatırım yapacağıı şuanda açıklamış degil, Londra’da kurulacak veri merkezinin Brüksel’den sonra Avrupa’daki ikinci büyük veri merkezi olacağı ifade edildi.

3 ÜLKEDE DE YENİ VERİ MERKEZLERİ KURULACAK

Google’ın, Londra’nın yanında Finlandiya, Hollanda ve Almanya’da da bulut bilişimde kullanılmak üzere güncel veri merkezleri kurmaya hazırlandığı bildirildi.

Öte yandan Google'in en büyük Rakibi Apple'da veri merkezi kurma çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Çin Dışişleri Bakanlığından yapılan beyannamede Apple'ın Pekin şehrinin çevresinde veri merkezi kuracağını belirtildi.

"BÖYLECE ÇİN'DE YENİLEBİLİR ENERJİ HEDEFLERİNE KATKIDA BULUNULACAK"

Apple'ın hem ülkede inşası süren hem de güncel yapılacak veri merkezinin güç kaynağı olarak sadece yenilenebilir enerji kullanacağına dikkati çekilen açıklamada, “Böylece Çin'nın yenilenebilir enerji hedeflerine katkıda bulunulacak." ifadeleri kullanıldığı belirtildi.

'ÇİN TEKNOLOJİ DEVLERİNİN BAŞLICA YERLEŞİM YERİ'

Açıklamada, Apple, Facebook ve Google'ın ülkede yatırımlar yaptığına işaret edilerek,Çin'in dünyadaki teknoloji devlerinin başlıca yerleşim yeri olduğu kaydedildi.

Tüm dünyanın ve Türkiye’deki İphone severlerin merakla beklediği İphone 8’in satış fiyatları ortaya çıktı.