Google’ın yeni kullanıma soktuğu iş arama özelliği sayesinde, aramak istediğiniz mesleği sadece Google’da aratarak saniyeler içinde bulabileceksiniz. Çünkü Google tüm iş ilanlarında aradığını mesleği aratıyor. Tabi şu anda yalnızca İngilizce hizmet veriyor. Google aradığınız işi Linkedin, Monster, WayUp, DirectEmployers, CareerBuilder ve Facebook gibi internet sitelerinde aramasının dışında, firmaların web sayfalarına da sizin için kontrol etmeyi bir görev kabul ediyor.

GOOGLE AYNI AMAÇ İÇİN FARKLI EFOR SARF ETMEYE SON VERİYOR

Bu programda Google’ın işlevi, iş arayan bireyi ayrı ayrı sitelere sokup ayrı ayrı siteleri gezdirip aynı ilanları tekrar tekrar görmesinden kurtarma ve bireyi tam olarak istediği niteliklere uygun mesleklerde buluşturmak.

KULLANICILAR İSTEDİĞİ MESLEĞİ GOOGLE’DA ÇOK DAHA KOLAY BULACAK

Yeni özelliği sayesinde bireylerin tek yapması gereken “jobs near me” yani “yakınımdaki işler” veya “writing jobs” yani “yazarlık işleri” gibi meslekler aratmak. Daha sonra kullanıcı karşısına çıkan ekranda aramayı kendi isteklerine göre sınıflandırarak uygun meslekler bulmak. Niteleme seçenekleri arasında endüstri, konum, gönderi zamanı, işveren ve çalışma saati gibi seçenekler de yer alıyor.