Teknoloji devi Google,internet tarayıcı programı olan Google chorme gelecek sene güncelleyeceği belirtti ve yeni sürümünde reklamları engelleyeceğini duyurdu.

GOOGLE CHORME’DA ARTIK REKLAMLAR YER ALMAYACAK

Google yapılan açıklamaya göre internet tarayıcı programı olan chorme bu yıl yeni versiyonunu ortaya süreceğini belirtti.yeni sürüm sayesinde internet kullanıcıları ziyaret ettikleri sitelerde önlerine sürekli reklam çıkmayacağı ve reklamların engelleneceği belirtildi.

GOOGLE CHORM'UN SON SÜRÜMÜ DEVRİM NİTELİĞİNDE ÖZELLİKLER BARINDIRIYOR

Google'dan yapılan açıklamada, Chrome'un yeni versiyonu sayesinde kullanıcıların ziyaret ettikleri internet sayfalarında karşılarına çıkan reklamlarla otomatik oynamaya başlayan müzik ve görüntüleri engelleyebileceği belirtildi.

İnternet kullanıcıları büyük Kısımı Google reklam gelirleriyle yaşamını idame ettirdiği herkes tarafından biliniyor. Yeni Google chorme’de reklam yer almaması bu kullanıcıları büyük zarara uğratacağı gözüküyor. Google'ın reklamları filtrelemek için para isteyeceği ve bu ücretin yüzde 10'unu alacağı kaydedildi.

YENİ CHORME NASIL OLACAK

Gelecek dönemlerde güncellemesi beklenen Google chorme, kullanıcıların ziyaret ettikleri internet sayfalarını reklamsız görmek için ücret ödemesi,ücret ödememeleri halinde ise internet sitelerinde sadece belli standartlara uyan reklamların gösterileceği ifade edildi.