Açılacak bu servisle birlikte gün boyu kullanımda bilgisayarların dosyaları ve fotoğrafları bulut üzerine depolayacak. Backup and Sync, Google Drive‘ın son sürümü ve bundan sonra masaüstündeki Google Photos yükleyicisi ile birleştirilerek kullanılacak. Mevcut Drive yönetici konsol ayarlarının da Backup and Sync’e olduğu gibi belirtilecek.

İŞLETMELER BİRAZ DAHA BEKLEMELİ

Backup and Sync üst düzey müşteriler için oluşturuldu. Google, G Suite kullanıcıların işletmeleri için oluşturulan sonucu yayınlanıncaya kadar Drive’ı kullanmaya devam etmelerini söyledi. Şu anlık erken kullanım sisteminde deneniyor Drive Dosya Akışı, bu yıl içinde temel olarak tüm G Suite Basic, Business, Enterprise, Education ve Nonprofit kullanıcısına verilecek. Drive Dosya Akışı kullanıcısı, bilgisayarların depolama alanının bitirmeden, işletmelerin büyük oran setlerine ulaşımını sağlayacak.

Tüm bunlar göz önünde bulunduran G Suite kullanıcısı şu anlık otomatik olarak Drive’dan Backup and Sync’e güncellenemeyecek. Kullanıcılar isterse 28 Haziran’dan başlayan Backup and Sync’e el ile geçiş edebilecek. İşletme bilgisayarlarının bu eylemin yapılması için kullanıcıları Google Drive’ı kullanmasına izin veriliyor olması gerekmekte.