Akıllı cihazların kameralarını kullanan Qibla Finder, Dünya'nın neresinden olursanız olun, Kabe'nin yerini en doğru biçimde tespit etmek üstüne kurulu bir sistem. Mobil tarayıcılar üstünden çalışan bu sistemde, internet sitesine girmenizle birlikte konumunuz tespit ediliyor ve bulunduğunuz konumda akıllı cihazınızın kamerasını aktif hale getirilerek, kıblenin ne bölgede  olduğu AR teknolojisi ile gösteriliyor.

Ramazan ayı nedeniyle kişilerin bu ayı daha kolay geçirmeleri nedeniyle çalıştıkları bir dizi uygulamanın ilki olarak isimlendirilen Qibla Finder, internet tarayıcısı olan her akıllı  cihazda kolayca çalışabiliyor. Size kıblenin yerinin yanı sıra Kabe'den uzaklığınızı, siz ve Kabe'nin tam olarak konumlarını da veren uygulamayı hemen kullanmak için Kıbleyi Bul adresine tıklayabilirsiniz.

Bağlantı adresine tıkladıktan sonra internet sitesi sizden konumunuzu ve kameranızı kullanma izni isteyecek. Tüm bu izinleri verdikten sonra kameranız açılacak ve telefonunuzu çevrenizde döndürmek suretiyle tam olarak kıbleyi görebileceksiniz. Eğer daha önce bildiğiniz kıbleden farklı bir nokta gösteriyorsa, hemen aşağıdan pusulayı senkronize et kısmına tıklayarak, daha iyi sonuç almak için telefonunuzun ayarlarını düzeltebilirsiniz.