OS Alerts isimi verilen bu güncel özellik, arama sonuçlarının başında ya da haritalardaki çevrelerde uyarı olarak karşımıza çıkması planlanıyor. Şirket, bu hizmeti sunabilmek için Federal Acil Durum Yönetim Merkezi, Kızıl Haç, Filipinler Atmosferik, Coğrafi ve Astronomi Hizmetleri Yönetimi başta olmak üzere, birçok kuruluşla çalıştığını duyurdu. Bu özellikle ilgili henüz net ve kesinleşmiş bilgiler elimizde yer almamakla beraber önümüzdeki dönemlerde bu proje kamuoyuna duyurulması bekleniyor.

Öte yandan Google arama kriterlerini değiştirdiğini duyurdu.

GOOGLE ARAMA KRİTERLERİNİ DEĞİŞTİRDİ

Google, arama motorunun masaüstü sürümü için 2010'da başlattığı Instant Search özelliğini kaldıracağını duyurdu.

Instant Search, aranacak şeyi yazarken, Google'ın daha yazmadan yazabileceğiniz şeyleri tahmin etmesini ve yazdığınız kadarının bir arama sonucu varsa, bunu otomatik olarak ekrana çıkartmayı sağlıyordu.

Google'ın klavyeyi yavaş kullananlara yardımcı olması için hazırladığı bu özellik, insanların teknik yeterliliği arttıkça ve akıllı telefonlar aramanın ana müşterisi oldukça gereksiz bir hâle geldi.

Öte yandan Teknoloji devi Google'ın, İngiltere'nin başkenti Londra'da bulut bilişim hizmetlerinde kullanılmak üzere veri merkezi kuracağı bildirildi.

Google’ın veri merkezine ne kadar yatırım yapacağıı şuanda açıklamış degil, Londra’da kurulacak veri merkezinin Brüksel’den sonra Avrupa’daki ikinci büyük veri merkezi olacağı ifade edildi.