General Mobile İngiltere Pazarına Giriş Yaptı

Türkiye'nin lider akıllı telefon markası General Mobile, Amazon firması üzerinden İngiltere’de satış yapmaya başladı.

General Mobile İngiltere Pazarına Giriş Yaptı

General Mobile, Amazon İngiltere ile yaptığı anlaşma kapsamında İngiltere’ye de satış yapacağını duyurdu. Geçtiğimiz yıllarda Ukrayna ve Polonya’yla ihracat anlaşmaları yapan General Mobile, bu kez de Birleşik Krallık Ülkesi İngiltere’de boy göstereceğini belirtti.
“Amazon Prime İş Modeli” ile yapılan anlaşma kapsamında Türkiye’nin yerli telefon markası General Mobile, Kasım ayı itibariyle ürünlerini Amazon İngiltere üzerinden tüketicilerine ulaştırmaya başladı.
HEDEF 36 ÜLKEDEN 45’E ÇIKMAK
Yapılan işbirliğinin ardından konuşan General Mobile Genel Müdür Yardımcısı Şevket Karadayı, ‘Amazon ile olan stratejik iş birliğimiz sayesinde ürünlerimizi ulaşılabilir fiyatlarla İngiltere’deki kullanıcılarla da buluşturuyoruz. Bu anlamda, İngiltere’yle birlikte uluslararası arenada 36 ülkede faaliyet göstermeye başladık. Hedefimiz, küresel çapta da güçlü bir oyuncu olarak faaliyette bulunduğumuz ülke sayısını 45’e çıkarmak’ ifadelerini kullandı.
‘İLK 5 MARKADAN BİRİYİZ.’
General Mobile’ın başarılarına değinen Karadayı, ‘İhracat yaptığımız bazı ülkelerde kısa sürede ilk 5 markadan biri olma başarısını gösterdik. Uluslararası pazarlardaki büyüme stratejimizle, hem bir Türk markası olarak ürünlerimizi dünyanın birçok ülkesinde tüketicilerle buluşturmak hem de Türkiye’nin ihracatına katma değer sağlamak istiyoruz’ şeklinde konuştu.
 

Son Dakika Teknoloji Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Teknoloji Haberleri