Apple'ın yeni ürünü iPhone X Türkiye'de gece saat 00.00 itibariyle satışa sunuldu. Türkiye'ye ilk kez getirilen yeni model telefon satışa sunulmadan önce çok sayıda müşteri Kadıköy BağdatCaddesi'ndeki GSM şirketi önünde beklemeye başladı. Saat tam 00.00 olduğunda kapılar açıldı ve müşteriler içeri girdi. İçerde telefonu inceleyen müşteriler hemen kasaya koştu. 6 bin 100 lira ile 7 bin TL arasında satılan telefon için onlarca kişi sıra oluşturdu.

iPhone X alan bir kişi, “Telefonu aldık, mutluyuz ve kullanacağız. Ben ön ayırma yapmıştım o yüzden 20 dakika bekledim” dedi.

İPONE X ABD'LİLERE BİLE PAHALI GELDİ

Haziran 2007'de piyasaya servis edilen ilk iPhone modelinin üzerinden 10 sene geçmesinden sonra, Apple, iPhone X'i iPhone 10 olarak adlandırmış durumda. 2014'ten beri ilk defa telefon modellerinde yeni bir dizayn tercih eden Apple, ayrıca, iPhone X'u en yüksek teknolojiyle donatmış durumda.

Öte yandan Salı günü yeni telefonlarını çıkaran teknoloji devi Apple, bu sene bitmeden değeri 1 trilyon dolara ulaşan ilk halka açık şirket olması muhtemel. Apple’ın şu anki hisse değeri 830 milyar dolar civarında. Her yeni iPhone modelinin piyasaya sürüldüğü sene içinde Apple’ın hisseleri ortalama yüzde 33 değer kazanmış durumda.

Apple tarafından yapılan reklamlarda, lansmanları yapılan ürünlerde saatin sürekli aynı olması birçok Apple kullanıcılarının dikkatini çekmiştir. Apple’ın yaptığı telefon olsun internet olsun tüm reklamlarında bir zamanlar saat sürekli olarak 9:42’yi gösteriyordu. Apple’ın bu sırrı aslında çok basit bir ayrıntı. Steve Jobs, ilk iPhone’u saat 9:42’de anons ederek şöyle demişti: ‘Bugün Apple telefonu yeniden icat edecek.’