Android uygulamasında geçen sene temmuzda gece modu özelliği getiren Twitter, şimdi de bu işlevini masaüstü ve dizüstü bilgisayarlara getirmek amacında. Hali hazırda benzer işlevi sunan bir üçüncü parti Chrome eklentisi bulunsa da şirket bunu kendisi sunmak istediğini belirtti.

shiftdelete.net'de yer alan habere göre, Twitter tarafından testlerine resmen başlanan gece modu ile platformun işlevlerinde hiçbir değişiklik yokken, sadece gecenin bir saati tweet atarken site gözleri daha az yoracak bir hal almış durumda. En önemlisi ise beyazların yerini koyu gri renginin alıyor olması olacak.

Öte yandan Bir çok twitter üyesi kişilere, takip listesindekilerden "kardeşim bir  virüs mesajların geliyor sürekli sen görmüyorsun şurdan temizleyebilirsin..." şeklinde veya buna benzer iletiler almaya başladı. Bu ileti mesaji bir trojan. Hesaptan hesaba yayılan bu mesaj sayesinde milyonlarca Türk vatandaşı kullanıcı virüsten etkilendiği bildirildi.

Bir şekilde türk kullanıcı hesapları ele geçirilerek, kullanıcılardan habersiz mesajlar gönderilmekte, ve bu virüs şu şekilde daha fazla üyeye yayılmakta. Eğer siz de bu biçimde bir mesaj alırsanız, tıklanması istenen linke kesinlikle tıklamayın!