Galaxy S10 Lite'ın Aldığı Güncellemeyle Donanım Hataları Çözüldü

Güney Koreli şirket Samsung’un 2020 başında duyurduğu ve geçtiğimiz haftalarda Türkiye’de de piyasaya sunulan Galaxy S10 Lite modeli için ilk güncelleme şirket tarafından yayınlandı. Güncelleme ile beraber bazı noktalarda donanımsal sıkıntı yaşayan akıllı telefonda ilgili sorunlar da çözülmüş oldu.

Galaxy S10 Lite'ın Aldığı Güncellemeyle Donanım Hataları Çözüldü

Galaxy S10 Lite'ın Aldığı Güncellemeyle Donanım Hataları Çözüldü

G770FXXU2ATB2 isimli güncelleme 416 MB’lık boyuta sahip. Güncelleştirme içerisinde Şubat ayı güvenlik paketleri de yer alıyor.  Öte yandan güncellemenin yüklenmesinin ardından parmak okuyucu çok daha hızlı ve kullanışlı hale geliyor.

Güncellemenin sunduğu en önemli yeniliklerden biri de, Super Steady video modunun 4K çözünürlükte çalışabilmesi olarak gösterilebilir. Zira Galaxy S20 serisinde bile halen Full HD görüntü kalitesinde kullanılıyor.

Buna göre, Galaxy S10 Lite için 4K çözünürlükte 60 FPS video kayıt yapabilmek mümkün hale gelecek. Aslında Galaxy S10 Lite zaten bu özeliklere sahip olarak piyasaya çıkmıştı. Ancak, cihazı satan alan kullanıcılardan bir kısmı şirkete sadece 30 FPS video kaydı yapabildiklerini rapor etmişti.

G770FXXU2ATB2 isimli güncelleme ile bu sorun ortadan kalkmış oldu. Galaxy S10 Lite 5499 TL ile piyasaya çıkmıştı. Akıllı cihaz 6.7 inç büyüklüğünde ve 1080 x 2400 piksel çözünürlüğe sahip. Ayrıca HDR 10+ desteği de bulunuyor.

2.84 GHz hızında sekiz çekirdekli Snapdragon 855 işlemciye sahip cihazda ekran kalitesi düşünülerek Super AMOLED Plus yer alıyor.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR