Samsung Galaxy Note 8'in piyasaya girmesine oldukça az bir zaman kaldı. Bu sebeple kesin bilgiler gün yüzüne çıkmaya başladı. Bu bilgilere bakacak olursak, Samsung'un Galaxy Note 8'in başka bir versiyonu Avrupa’da kullanıcıları ile buluşacak gözüküyor. Edinilen bilgilere göre Samsung, Galaxy Note 8'in SM-N9500F/DS kod isimli farklı bir modeli Avrupa'daki satış kanallarına çıkmak için hazırlık yapıyor.

Samsung'un son aşamalarına geldiği telefonu SM-N9500F/DS kod isimli Galaxy Note 8’i, normal olan modelinden bir farklı ayrılıyor. Piyasalarda hemen hemen her telefonda sıklıkla görülen çift SIM kart özelliği Samsung’un piyasaya sürmeyi düşündüğü Note 8’de görülecek. Lakin bunun için microSD karta elveda demek gerekiyor.

Diğer yandan, ETNews sitesinin yaptığı haberlere bakılırsa, bir Güney Koreli mobil operatör sözcüsü, cihazın 15 Eylül tarihinde piyasaya çıkacağını lakin fiyatının henüz belirlenmediğini söylüyor. Bu haberin anlamı da telefonu Ağustos ayı sonunda ön sipariş verdikten itibaren, birkaç hafta kadar bekleme süresinin olacağı.

Samsung kullanıcıları için, tanıtım tarihinden satış tarihine kadar üç haftalık bir bekleme dilimi hiç geçmeyecek gibi gözükebilir. Ancak yine de, Note 8'in iPhone 8 ve / veya iPhone 7S'den önce piyasaya tanıtılıp raflarda yerini alacağı kesin görülüyor.