Dünya üzerinde milyonlarca kişi tarafından kullanılan Samsung telefonları yeni üyeleri ile tanışmaya hazırlanıyor. Galaxy Note 8'in 23 Ağustos tarihinde New York'taki Samsung Unpackedetkinliği ile birlikte piyasalara tanıtımının gerçekleştirileceği artık biliniyor. Ancak telefonu heyecanla bekleyen kullanıcılarına kötü haber geldi. Galaxy Note 8’, almak isteyen kullanıcılar neredeyse bir ay kadar beklemesi gerekecek. Analistlerin düşünceleri ise Samsung Galaxy Note 8', piyasadaki raflarda en erken 15 Eylül tarihinde yerini alacak yönünde.

ETNews sitesinin yaptığı haberlere bakılırsa, bir Güney Koreli mobil operatör sözcüsü, cihazın 15 Eylül tarihinde piyasaya çıkacağını lakin fiyatının henüz belirlenmediğini söylüyor. Bu haberin anlamı da telefonu Ağustos ayı sonunda ön sipariş verdikten itibaren, birkaç hafta kadar bekleme süresinin olacağı.

Samsung kullanıcıları için, tanıtım tarihinden satış tarihine kadar üç haftalık bir bekleme dilimi hiç geçmeyecek gibi gözükebilir. Ancak yine de, Note 8'in iPhone 8 ve / veya iPhone 7S'den önce piyasaya tanıtılıp raflarda yerini alacağı kesin görülüyor. Samsung kullanıcılarının bu bekleyişine değecek bir Galaxy Note 8'i piyasaya tanıtılması umuluyor.