Facebook, şimdiye kadar oluşturduğu ara yüzünde mavi renkler ve kare şekiller tercih yapıyordu. Fakat yenilenen tasarımıyla beraber kullananlar için birçok farklı revizyona gitti. Facebook, ara yüzünde yenilik yaparak mavi renklerin ağırlığını azaltmış durumda. Bunun yerine gri renginin hakim olduğu görülerek kullananlar için sade ve yenilikçi bir tema hazırlandı.

Facebook’un güncellemesindeki bir başka önemli güncellik olan, blok halindeki konuşma kutucukları yerine daha yuvarlak köşeli baloncuklar yer alması planlanılıyor. Böylece gönderilerin altına yapılan yorumlarda da tasarımsal olarak yeniliğe gidilecek.

Öte yandan artık Facebook kullanıcıları için internet kotasının çabucak bitmemesi adına veri tasarrufu yapılabilme imkanı sunacak.

Facebook uygulamasının yüksek çözünürlüklü fotoğraf ve videoları, kendiliğinden oynatılan videoları sebebiyle veri kotasının bir anda bitmesine sebep olmaktaydı. Bu nedenden ötürü facebook kullananlar için bu olay problem yaratan bir durum olarak karşımıza çıkmaktaydı. Artık Facebook kullananları bu problemden kurtaracak bazı yöntemler bulunuyor.

Geliştirilen sorun çözme problemleri üzerinden videoların otomatik olarak yürütülmesini devre dışı bırakılması planlanıyor. Veri tasarrufu seçeneğini aktifleştirerek ve fotoğraf, videoları HD yükle seçeneğini devre dışı kullanarak bu sorundan kurtulabilirsiniz.Bununla beraber Facebook için geliştirilen bu yöntemler sayesinde internet kotanızı çok daha tasaaruflu bir şekilde kullanmanız mümkün olacak.

Öte yandan Facebook ABD'li sosyal medya şirketi Facebook, e-ticaret firması Amazon'u geride bırakarak, piyasa değeri açısından dünyanın en büyük şirketleri arasında 4'üncü sıraya yükseldi.