Amerika Birleşik Devletleri basınında yer alan iddialara göre, Facebook görüntülü sohbet alışkanlıklarımızı tamamen değiştirecek bir çalışmaya imza atıyor. Amerika Birleşik Devletleri merkezli Bloomberg Facebook'un sadece görüntülü sohbet için kullanılacak olan yeni bir cihaz üzerinde çalıştığını duyurdu. 

Sosyal medya devinin kendine has TV'si yayına girmeye hazırlanıyor. İçerisinde orijinal içeriklerin de bulunacağı özellik ile şirketin reklam pastasını da genişletmesi bekleniyor.

Facebook, projenin yaklaşık iki ay önce hazır olmasını beklerken, çeşitli sıkıntı ve sorunlar yüzünden bu süre uzadı. 70 milyar dolarlık TV reklam pastasından pay almak isteyen Facebook, TV özelliğini kullanıcıların sayfalarında videolardan ayrı bir bölümde görüntüleyecek.

Öte yandan Mark Zuckerberg'in 68,5 milyar dolar servetine rağmen Facebook işçileri geçim zorlukları ve yaşam problemleri çektiği Batı basınında gündeme oturdu.

FACEBOOK PARA SAÇIYOR AMA İŞÇİLERİ SÜRÜNÜYOR

Wall Street Jornal'de yer alan habere göre, Facebook'un yarın açıklanacak ikinci çeyrek bilançosunu beklerken, 2016'yı 10 milyar dolardan fazla net kârla kapımış olan sosyal medya tekelinin 4,13 milyar dolar kâr edeceğini beklentiler arasında.

Yine The Guardian'daki bir haber, Facebook çalışanlarının ay sonunu getiremediğini manşetine taşımıştı.

Facebook'un kurucu elamanı Mark Zuckerberg'in 68,5 milyar dolarlık kişisel mal varlığına vurgu yapılan haberde, şirketin yemekhanesinde çalışan ailenin geçim sıkıntıları öne çıktığı görülüyor. Facebook'un çalışanlarından Nicole ve eşi Victor, Zuckerberg'in malikanesinin hemen yakınlarında bir garajda yaşadıklarını ifade ettiler.