Facebook tarafından yapılan bilgilendirmede, yalan haber ve doğruluğu bulunmayan bilgiler sunmasından dolayı on bin hesabın silindiğini haber verdi.

İNGİLTERE VE FRANSA'DA DA GÖRÜLDÜ

Facebook, söz konusu işlemi İngiltere ve Fransa seçimlerinden önce de uygulamıştı. Bu işlemle Fransa'da 30 bin hesap sanal ortamdan silinmişti.

HESAPLAR SEÇİMLERİ ETKİLİYOR

Facebook yönetimi, yaptıkları yalan yanlış haberlerle seçimleri etkileyen paylaşımları araştırarak bu paylaşımları yapan hesapları kapatmak için çalışmalara başladı.

FACEBOOKTAN FLAŞ YENİLİK

Facebook, kısa bir zaman önce, ‘Hikayeler’ özelliği oluşturarak kullanıcılarının hizmetine sunmuştu. Snapchat'i piyasadan yok etmeyi düşünen MarkZuckerberg, bu özelliği önce Instagram'a ardından Facebook'a ekledi. Ama beklediği ilgiyi göremedi. Ancak Mark, ‘Hikayeler’ özelliğinin kullanım alanını genişleterek popüler olmasını hedefliyor.

Çok az kişinin kullandığı Facebook Hikayeler özelliği şimdi mobil sürümün ardından masaüstüne de geldi. Facebook'un masaüstü Hikayeler özelliği ile şu anda yalnızca arkadaşlarınızın hikayelerini görebiliyorsunuz. Bilgisayarın Web Cam'ini kullanarak hikaye ekleme özelliği ilerleyen günlerde kullanıcıların hizmetine sunulacak.

Birbirinden değişik değişik filtre seçenekleri ile başarılı olmayı hedefleyen Facebook Hikayeler, beklediği ilgiyi görebilecek mi merak konusu.