Facebook, kısa bir zaman önce, ‘Hikayeler’ özelliği oluşturarak kullanıcılarının hizmetine sunmuştu. Snapchat'i piyasadan yok etmeyi düşünen MarkZuckerberg, bu özelliği önce Instagram'a ardından Facebook'a ekledi. Ama beklediği ilgiyi göremedi. Ancak Mark, ‘Hikayeler’ özelliğinin kullanım alanını genişleterek popüler olmasını hedefliyor.

Çok az kişinin kullandığı Facebook Hikayeler özelliği şimdi mobil sürümün ardından masaüstüne de geldi. Facebook'un masaüstü Hikayeler özelliği ile şu anda yalnızca arkadaşlarınızın hikayelerini görebiliyorsunuz. Bilgisayarın Web Cam'ini kullanarak hikaye ekleme özelliği ilerleyen günlerde kullanıcıların hizmetine sunulacak.

Birbirinden değişik değişik filtre seçenekleri ile başarılı olmayı hedefleyen Facebook Hikayeler, beklediği ilgiyi görebilecek mi merak konusu.

Diğer yandan, Facebook, şimdiye kadar oluşturduğu ara yüzünde mavi renkler ve kare şekiller tercih yapıyordu. Fakat yenilenen tasarımıyla beraber kullananlar için birçok farklı revizyona gitti. Facebook, ara yüzünde yenilik yaparak mavi renklerin ağırlığını azaltmış durumda. Bunun yerine gri renginin hakim olduğu görülerek kullananlar için sade ve yenilikçi bir tema hazırlandı.

Facebook’un güncellemesindeki bir başka önemli güncellik olan, blok halindeki konuşma kutucukları yerine daha yuvarlak köşeli baloncuklar yer alması planlanılıyor. Böylece gönderilerin altına yapılan yorumlarda da tasarımsal olarak yeniliğe gidilecek.